Terasová prkna – použití v interiéru i exteriéru

Plánujete-li výstavbu dřevěné terasy, přinášíme vám bohatou nabídku terasových prken té nejvyšší kvality, a to jak z domácích, tak exotických dřevin. Použít je můžete nejen v exteriéru, ale i v interiéru, kde vykouzlí jedinečný přírodní vzhled. Přeneste si domů, na dvůr nebo na zahradu kousek přírody v podobě dřevěných prken.

Aktuální skladové zásoby

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pro zobrazení skladových zásob vyberte prosím sklad

Podlaha na terasu – domácí dřeviny

V naší nabídce domácích dřevin naleznete prkna z modřínu, a to o rozměrech 2,8 x 12,5 cm (2,8 x 14 cm) v délce tří, čtyř nebo pěti metrů. Jako podkladní hranoly pak doporučujeme hranoly ze stejné dřeviny, jako je terasa, a to s rozměry 45 x 70 mm a délkou tří či čtyř metrů.

Své využití má dřevo na terasu následující:

  • terasová prkna z modřínu jsou vhodné na kryté i nekryté terasy a údržbu provádět dvakrát ročně, tedy vždy na začátku a konci sezóny

Dřevěná terasa a exotické dřeviny

Dopřejte si doma trochu exotiky a použijte na vaši zahradní terasu massaranduba prkna, nebo prkna bangkirai (garapa, ipé, kapur), a to s rozměry 24 x 145 mm (řezáno v syrovém stavu). V nabídce máme i podkladní hranoly s rozměrem 45 x 70 mm, které jsou z podobně tvrdé dřeviny jako terasová prkna.

  • Massaranduba je červenohnědé dřevo, původem z Amazonie, které se vyznačuje extrémní tvrdostí, hustota dřeva je 1260 kg/m3. Massaranduba prkna jsou vhodná na vnitřní i venkovní terasy, jelikož se jedná o jedno z nejodolnějších dřev proti plísním, broukům a UV záření. Na začátku a na konci sezóny byste jej měli vždy důkladně ošetřit.
  • Bangkirai je červenohnědé dřevo vyznačující se extrémní tvrdostí, které má své využití na vnitřní i venkovní terasy. Prkna Bangikirai představují jedno z nejodolnějších dřev proti plísním a UV záření. Na začátku a na konci sezóny byste jej měli vždy důkladně ošetřit.

Všechny exotické dřeviny postupně ztrácejí vlivem působení povětrnostních podmínek našeho klimatu a UV záření svou přirozenou barvu a získávají šedo-stříbrný odstín.

Ať už si na stavbu vaší terasy vyberete exotická prkna nebo prkna z našich tuzemských dřevin, vždy dostanete dřevo té nejvyšší kvality a dřevěná terasa vám tak bude sloužit při dobré údržbě řadu let.

Související produkty

Máte zájem o některý z našich produktů?
Napište nám!

Odpovídáme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Obrázkové CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše