Překližky – lepší tvarová stálost než dřevo

Překližka je kompozitní deska, která je tvořena třemi nebo více vrstvami loupaných nebo krájených dýh skládaných kolmo na sebe. Nejčastěji jsou překližky vyráběny z březového, topolového, borovicového nebo bukového dřeva. Díky technologickému zpracování mají překližky lepší rozměrovou a tvarovou stálost ve srovnání s rostlým dřevem. Oproti masivnímu dřevu netrpí sesycháním a praskáním. Počítat však musíte s tím, že překližky jsou podstatně těžší než masivní spárovky.

Aktuální skladové zásoby

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pro zobrazení skladových zásob vyberte prosím sklad

Stavební překližka vs. překližka truhlářská

V naší nabídce naleznete širokou škálu překližek, a to nejen co se týká jejich využití, ale i různých rozměrů a povrchů. Stavební překližka je ideálním materiálem pro zhotovení nejrůznějších přepravních beden, na obklady či stavební výplně. Truhlářská překližka pak najde své uplatnění v nábytkovém i stavebním truhlářství, používá se například na výplně a opláštění rámů, záda skříní či dna zásuvek. Velmi vyhledávaná je také voděodolná překližka, nazývaná též vodovzdorná překližka, která se využívá například ve stavebnictví jako lešení, k bednění, na podlahy nákladních vozů, výrobu přívěsů atd. Voděodolná překližka má nejširší škálu využití a zároveň tak patří k dražšímu sortimentu.

Výhody překližek

Vybrat si můžete surové překližky bez povrchové úpravy, hladké foliované překližky nebo foliované překližky s protiskluzem. Všechny tyto typy přinášejí celou řadu výhod. Mezi ty nejvýznamnější výhody patří:

  • snadné zpracování běžnými dřevoobráběcími nástroji
  • rozměrová a tvarová stálost

Překližka je ideálním řešením pro nejrůznější stavební i truhlářské práce. Stačí vybrat si správné typ a provedení a můžete se sami přesvědčit o jejích kvalitách.

Související produkty

Máte zájem o některý z našich produktů?
Napište nám!

Odpovídáme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Obrázkové CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše