OSB desky – široké použití v interiéru i exteriéru

OSB desky, zkratka anglického výrazu Oriented Strand Board, jsouvíceúčelové desky vyráběné unikátní technologií lepení dřevěných třísek. Deska OSB tak využívá přirozené vlastnosti dřeva k dosažení těch nejlepších mechanicko-fyzikálních parametrů desky. OSB desky mají navíc tu výhodu, že neobsahují přirozené vady rostlého dřeva, jako jsou například suky nebo praskliny.

Aktuální skladové zásoby

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pro zobrazení skladových zásob vyberte prosím sklad

Mnohostranné využití OSB desek

Desky OSB představují unikátní kombinaci užitných vlastností a díky tomu najdou své uplatnění v širokém měřítku, a to jak v exteriéru, tak interiéru. Ve stavebnictví se používají především při suché výstavbě obytných domů, dřevostaveb nebo nízkoenergetických či pasivních domů. OSB desky představují také skvělý materiál pro nosné prvky stropních a střešních konstrukcí, jako vyztužující konstrukce vnějších a vnitřních stěn, použít můžete OSB desky na podlahu, kdy představují nosné a nášlapné vrstvy plovoucích podlah. OSB desky jsou pak také vhodným materiálem pro výrobu stropních nosníků, na sendvičové panely stěn a stropů či jako plošný materiál pro opravy a rekonstrukce.

V naší nabídce naleznete nejlevnější OSB desky různých rozměrů a provedení. Můžete vybírat  osb desky s rovnou hranou (RH), s perem a drážkou na všech čtyřech stranách (4PD), nebroušené desky (N) či desky lepené vodovzdorným lepidlem, vhodné do vlhkého prostředí (3). Zároveň myslíme také na současné požadavky zdravého bydlení, a proto vám přinášíme OSB SUPERFINISH ECO, což jsou velkoplošné desky bez příměsi formaldehydu. Po celý svůj životní cyklus splňují tyto desky náročné ekologické požadavky a nejpřísnější nároky na kvalitu bydlení a ochranu životního prostředí.

Celá řada výhod

OSB desky představují ekologický materiál vhodný pro interiérové i exteriérové využití. Přinášejí celé množství výhod, ke kterým například patří:

  • výborné mechanické vlastnosti
  • vysoká rozměrová přesnost a tvarová stabilita
  • designově zajímavý vzhled
  • možnost ekologické likvidace zbytků
  • snadná fixace pomocí klasických spojovacích prostředků
  • dobré tepelné a zvukově-izolační vlastnosti
  • OSB SUPERFINISH ECO bez obsahu formaldehydu

OSB desky představují všestranný stavebně konstrukční materiál, který má vynikající hodnoty v pevnosti ohybu, tlaku i tahu. Představují tak ideální materiál vhodný jak do interiéru, tak do exteriéru. Vyzkoušejte jejich kvalitu a zajímavý design.

Vysvětlivky:

  • N - deska není broušená
  • 4PD - pero a drážka ze všech čtyř stran
  • RH - rovná hrana

Související produkty

Máte zájem o některý z našich produktů?
Napište nám!

Odpovídáme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Obrázkové CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše