Dřevěné peletky – ekologická alternativa tradičních paliv

Chcete-li topit a přitom myslet na ochranu životního prostředí, pak se spolehněte na dřevěné peletky, které nahrazují tradiční palivo, jako je koks, uhlí, plyn, elektřina nebo topný olej. Vzhledem k tomu, že je surovinou pro výrobu pelet čistý odpad ze dřeva, je u koncových zákazníků prodej dřevěných pelet stále vyhledávanější a oblíbenější.

Aktuální skladové zásoby

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pro zobrazení skladových zásob vyberte prosím sklad

Vytápění i hnojení peletkami ze dřeva

Dřevěné peletky jsou ideální pro vytápění pomocí krbů nebo kotlů ústředního topení s automatickou regulací, které jsou pro tento druh paliva přizpůsobené. K výrobě jsou používány vysušené kvalitní dřevěné piliny z chemicky neošetřeného borovicového, modřínového nebo smrkového dřeva s nízkým obsahem popelovin a vody a díky tomu mají peletky dřevěné vysokou výhřevnost. Popel z pelet pak slouží jako vynikající hnojivo k rostlinám.

U nás si můžete zakoupit tmavé nebo světlé dřevěné peletky, které vedeme buď skladem, nebo vám je napřání rádi zajistíme..

Výhody dřevěných pelet

Kromě šetrnosti k životnímu prostředí a vysoké výhřevnosti přinášejí dřevěné pelety celou řadu dalších výhod. Mezi ty nejvýznamnější patří:

  • při skladování v suchých prostorách neomezená životnost
  • minimální zůstatek popela
  • nízké emise při spalování
  • čisté, ekologické teplo
  • nízké nároky na skladovací prostory
  • pohodlná manipulace
  • příznivá cena

Pokud se rozhodnete pro vytápění dřevěnými peletkami, můžete si být jisti, že u nás zakoupíte vysoce kvalitní výrobky. Na trhu můžete nalézt i podstatně levnější peletky, pamatujte však na to, že cena většinou odpovídá kvalitě. Levné peletky jsou většinou vyráběny z odpadu z nábytkářského průmyslu, který obsahuje nejen kůru, ale i barviva, lepidla či pryskyřice. Špatná kvalita pak způsobuje korozi kotlů, znečišťuje hořáky a podílí se na mechanických závadách trysek. Dejte proto přednost kvalitě.

Související produkty

Máte zájem o některý z našich produktů?
Napište nám!

Odpovídáme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Obrázkové CAPTCHA
Zadejte znaky, které vidíte na obrázku výše